szczyt górski,punkt widokowy,formacja skalna,skałka wspinaczkowa Ostatnia aktualizacja 2015-06-21 Dodano 2013-08-24 przez Grzegorz Sanik

Ślęża

Woj. dolnośląskie, , ul.

Opis obiektu

Ślęża to najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, 718 m n.p.m. Pomimo swojej niedużej wysokości masyw ma imponujący wygląd względem otaczającego go terenu. Ze względu na swoje bliskie sąsiedztwo Wrocławia i Świdnicy Ślęża cieszy się dużą popularnością wśród turystów, przybywających na weekendowe wypady. Na szczycie znajduje się schronisko Dom Turysty, wieża widokowa, zabytkowa świątynia i nadajnik radiowo-telewizyjny, który jest punktem charakterystycznym na górze.

Informacje dodatkowe

Na szczyt prowadzą szlaki: czerwony, żółty i niebieski. Osobiście polecam trasę żółtym szlakiem, od Sobótki przez Wieżę Bismarcka. Dla zmotoryzowanych samochód najlepiej zostawić na płatnym parkingu w Sobótce przy ul. Armii Krajowej.

Na samym szczycie jest sporo miejsca, przy schronisku możemy kupić coś do jedzenia, napoje, lody lub piwo. Czasem turyści zabierają ze sobą przenośne grille i tam na miejscu grillują.

Ocena

Ocena miejsca według naszych użytkowników:

Polecane w województwie


Komentarze