ogród zoologiczny,ogród botaniczny,stadnina koni,zwierzyniec Ostatnia aktualizacja 2014-06-24 Dodano 2014-02-09 przez Tomasz Kapczyński

Palmiarnia

Woj. łódzkie, Łódź 90-329, ul. Al. Piłsudskiego 61

Tel: 42 674 96 65
E-mail: palmiarnia@botaniczny.lodz.pl
http://www.botaniczny.lodz.pl/
51°45'37"N 19°28'47"E

Opis obiektu

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego, ukryta pośród starych drzew zabytkowego Parku Źródliska, to wyjątkowo malownicze miejsce, pełne tajemniczości i niezwykłej egzotyki. Wyprawa do Palmiarni o każdej porze roku dostarczy nam niezapomnianych wrażeń, przenosząc nas w barwny świat osobliwych roślin, pochodzących z ciepłych stref klimatycznych. Spacerując pod pióropuszami najstarszych w Polsce palm podziwiać tu możemy ponad 4 500 egzotycznych przedstawicieli flory.

Informacje dodatkowe

Palmiarnia to wymarzone miejsce wypoczynku oraz aktywnej nauki zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Podczas nawet krótkiej wizyty poznać tu można rośliny występujące w tropikalnych lasach deszczowych, zaroślach strefy podzwrotnikowej, jak i na pustyniach. Wiele spośród nich to egzotyczne rośliny jadalne i użytkowe, takie jak np.: kawa, kakaowiec, bananowiec, palma daktylowa, pieprz czarny, czy bawełna. Liczne, barwne tablice informacyjne dostarczają nam oryginalnych wiadomości na ich temat.
Dla najmłodszych dodatkową atrakcję stanowią zwierzęta zamieszkujące akwaria i oczka wodne w Palmiarni. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się żółwie, karasie i karpie koi, które można karmić specjalnie do tego celu udostępnioną karmą.

Palmiarnię można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałków i dni świątecznych
Godziny otwarcia:
od kwietnia do września - 10.00 - 18.00
od października do marca - 9.00 - 16.00

Ceny biletów : 8 zł i 4 zł ulgowy

Ocena

Ocena miejsca według naszych użytkowników:

Polecane w województwie


Komentarze