plaża,kąpielisko,aquapark,basen,pływalnia,zbiornik wodny,łowisko Ostatnia aktualizacja 2014-06-24 Dodano 2013-12-29 przez Tomasz Kapczyński

Jezioro Czorsztyńskie

Woj. małopolskie, , ul.

Opis obiektu

Jezioro Czorsztyńskie lub Zbiornik Czorsztyński to sztuczny zbiornik wodny na rzece Dunajec, powstały przez zbudowanie w Niedzicy ziemnej zapory wodnej położonej na granicy Pienin Spiskich i Właściwych. Podstawowe zadania zbiornika to ochrona przeciwpowodziowa doliny Dunajca, poprzez gromadzenie nadmiaru wody płynącej tą rzeką w czasie wezbrań.

Informacje dodatkowe

Spośród licznych walorów turystycznych jeziora Czorsztyńskiego za najważniejsze uznaje się: przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego, ruiny zamku w Czorsztynie i Zamek w Niedzicy, górę Wdżar pochodzenia wulkanicznego z ośrodkiem narciarskim i letnią zjeżdżalnią wózkową, zaporę Zbiornika Czorsztyńskiego wraz z elektrownią, osadę turystyczną w Kluszkowcach z ekskluzywną zabudową uzdrowiskowo-willową i wiejską (z muzeum etnograficznym)

Po jeziorze można popływać statkami wycieczkowymi, gondolą /od maja do końca września/. Jest też kilka miejsc wyznaczonych do kąpieli, gdzie można również rozbić namiot. Wypożyczalnie sprzętu wodnego też się znajdą .
Piękne miejsce na rodzinny i nie tylko wypoczynek .

Ocena

Ocena miejsca według naszych użytkowników:

Polecane w województwie


Komentarze