park,ognisko,grill,piknik,rezerwat Ostatnia aktualizacja 2014-06-24 Dodano 2014-02-06 przez Robert Koziarski

Wodospad Ostrowskich

Woj. podkarpackie, , ul.

Opis obiektu

Każdy z turystów odwiedzających Bieszczady zna doskonale Wetlinę. Niewielu jednak z nich widziało znajdującą się tu osobliwość – wodospad Ostrowskich, zwany również Siklawą Ostrowskich. Ten niewielki wodospad (ok. 5 m wysokości i ok. 3 m szerokości) jest bardzo mało znany. Niezbyt często można natrafić na jakąkolwiek informację odnośnie tego miejsca.

Informacje dodatkowe

Aby do niego dotrzeć, należy udać się w Wetlinie w kierunku Cisnej. Miejsce, gdzie znajduje się wodospad nazywane jest Starym Siołem. Za ostatnim sklepikiem po prawej stronie kierujemy się w stronę Piotrowej Polany.

Idąc drogą, po kilkudziesięciu metrach ujrzymy strzałkę informacyjną wskazującą wodospad. Schodzimy kilka metrów w dół i znajdujemy się na tarasie widokowym, dobrze zabezpieczonym drewnianymi barierkami. W dole, na długości kilkuset metrów widać rzekę Wetlinkę.

Szczególnie pięknie tu w lecie podczas słonecznych dni. Na tarasie można spędzić dłuższy czas, obserwując wijącą się w dole rzekę, wsłuchując się w jej szum, obserwując latające ptaki i rosnące wokoło drzewa.Schodząc dalej drewnianymi schodkami, dochodzimy do wodospadu Ostrowskich. Widok jest przedni!Ocena

Ocena miejsca według naszych użytkowników:

Polecane w województwie


Komentarze